FSC-Friday_25092015-12

Nezisková organizace FSC ČR pátek 25.9. u příležitosti mezinárodního FSC Friday vyhlásila výsledky fotografické soutěže „Není les jako les“, která se v letošním roce konala již potřetí. Odborná porota vybrala celkem devět fotografů, kteří obdrželi zasloužené ocenění.

Fotografická soutěž „Není les jako les“ letos již potřetí připomněla nejen soutěžícím, ale široké veřejnosti důležitost lesů nejen pro obyvatele České republiky, ale pro život člověka obecně. Lesy jsou nadále jedním z nejohroženějších ekosystémů a jedním ze způsobů, jak jejich stav zlepšit, je využívání přírodě blízkého hospodaření, které prosazuje právě organizace FSC.

Také z tohoto důvodu je každý poslední zářijový pátek vyhlášen jako celosvětový FSC Friday – tedy den, kdy bychom se měli všichni zamyslet nad stavem světových lesů a být nápomocni jeho zlepšení. Tou nejjednodušší cestou je nákup výrobků pocházejících z šetrně a odpovědně obhospodařovaných lesů s certifikátem FSC. Koupí výrobků ze dřeva se značkou FSC tak může lesům pomoci kdokoliv. Podrobné informace o aktivitách, které se konají v rámci FSC Friday najdete na webu, věnovanému tomuto svátku – www.fscfriday.org.

Fotografická soutěž, která se letos dočkala již třetího ročníku a pořádá ji nezisková organizace FSC ČR společně s vybranými partnery, je nadále jednou z největších soutěží ve spolupráci neziskového a komerčního sektoru. Tématem fotosoutěže „Není les jako les“ je podpora přírodě blízkého, trvale udržitelného lesního hospodaření a značky FSC (Forest Stewardship Council).

Soutěžící mohli přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – „lesy v průběhu roku,” „práce v lese” a „FSC kolem nás,” které odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický. V každé kategorii byli vybráni tři soutěžící, kteří obdrželi digitální fotoaparáty a fotografické příslušenství. Výsledné pořadí je následující:

Lesy v průběhu roku

1. místo – Jan Stria – Ranní Paprsky

Lesy-v-průběhu-roku-01-Jan-Stria-Ranní-Paprsky

2. místo – Magdalena Vaculík Minolová – Tajemství podzimního lesa

Lesy-v-průběhu-roku-02-Magdalena-Vaculík-Minolová-Tajemství-podzimního-lesa

3. místo – Romana Říhová – Odpověď

Lesy-v-průběhu-roku-03-Romana-Říhová-Odpověď

Práce v lese

1. místo – Martina Puchyová – Symetria

Práce-v-lese-01-Martina-Puchyová-Symetria

2. místo – Jan Paul – Práce v lese

Práce-v-lese-02-Jan-Paul-Práce-v-lese

3. místo – Karel Novotny – Řezání, řezání i to nás pohání

Práce-v-lese-03-Karel-Novotny-Řezání,-řezání-i-to-nás-pohání

FSC kolem nás

1. místo – Pavol Machata – O Stromoch A Ludoch

FSC-kolem-nás-01-Pavol-Machata-Pavol-Machata-3-O-Stromoch-A-Ludoch

2. místo – Petr Šrámek – Oko

FSC-kolem-nás-02-Petr-Šrámek-Oko

3. místo – Karel Himmer – Na procházce

FSC-kolem-nás-03-Karel-Himmer-Na-procházce

Samotné předání cen vítězům v jednotlivých kategoriích se konalo 25. října v sídle společnosti Olympus, která byla hlavním partnerem letošního ročníku. Ceny předali zástupci organizace FSC ČR, a zástupci společnosti Olympus. Dalšími partnery soutěže byly časopisy FOTO, Digitální fotomagazín a Respekt. Z výběru všech fotografií zaslaných do fotosoutěže pak připraví FSC ČR nástěnný kalendář, který bude dostupný koncem roku 2015.

Sdílet na FacebookuSdílet na Google+Sdílet na TwitteruSdílet emailem