plakát_soutěž

Nezisková organizace FSC ČR dnes zahájila čtvrtý ročník fotografické soutěže Není les jako les, která je určena široké veřejnosti. Cílem fotosoutěže je podpořit přírodě blízké lesní hospodaření a odpovědnou spotřebu dřevěných výrobků. Hlavním partnerem čtvrtého ročníku se stala společnost Canon, která věnovala také ceny do soutěže v podobě digitálních fotoaparátů.

Mezinárodní organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) a její české zastoupení v podobě národní kanceláře FSC ČR (Fairwood z.s.) se snaží již více jak dvacet let upozorňovat na důležitost ochrany a přírodě blízké lesní hospodaření nejen v českých ale v celosvětových lesích. Ty jsou totiž nejvíce ohroženým ekosystémem na Zemi.

Fotosoutěž „Není les jako les“ bude trvat až do konce letních prázdnin. V průběhu trvání mohou účastníci přihlásit své fotografie do jedné ze tří kategorií:

  1. když lesy ožijí
  2. dobré dřevo ve vašich rukou
  3. váš čistý list

Kategorie odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický. Letošní čtvrtý ročník je rozšířen také o videokategorii s názvem „kamera v háji,“ do níž mohou účastníci posílat krátká, nejvíce dvouminutová videa kreativně ztvárňující dění v lesích.

EOS 750D

Na soutěžící čeká celkem deset cen v hodnotě 125 000 Kč, které obdrží autoři fotografií na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích a vítěz kategorie video. Výběr vítězných fotografií a videa bude v rukou odborné poroty. Vítězové se mohou těšit na digitální zrcadlovku Canon, soutěžící na druhém a třetím místě pak  na digitální kompakty téhož výrobce. Hlavní cenou videokategorie je digitální videokamera Canon.

Fotografická soutěž je součástí dlouhodobé činnosti FSC ČR, která se snaží zvýšit povědomí veřejnosti o FSC certifikovaných FSC výrobcích a odpovědné spotřebě produktů ze dřeva. Logo FSC na výrobku totiž zaručuje, že dřevo pochází z lesů obhospodařovaných šetrným a přírodě blízkým způsobem.

Podmínky soutěže a vyhlášení výsledků

Fotografie a videa mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.vyfotdrevo.cz, kde najdou také podrobné podmínky účasti v soutěži a galerii fotografií a videí zaslaných do soutěže. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Digitální fotomagazín a časopis FOTO. Ceny do soutěže věnovala společnost Canon.

„Velmi si ceníme spolupráce společnosti Canon, která tímto krokem podpořila myšlenku na ochranu ohrožených lesních ekosystémů. FSC certifikované výrobky a materiál jsou v České republice stále dostupnější a značka je nejvíce prestižním celosvětovým systémem certifikace lesů. Fotografickou soutěží proto chceme dále podpořit její znalost mezi českou veřejností a ukázat jí možnosti odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva,“ dodává Tomáš Duda, ředitel FSC ČR.


Nahrát fotku do soutěže


Proč byste měli znát FSC

FSC certifikace je celosvětově nejrozšířenějším a nejdůvěryhodnějším certifikačním systémem v oblasti lesního hospodaření a výrobků ze dřeva. Nákupem výrobků s logem FSC přispívají všichni spotřebitelé k záchraně celosvětových lesů, které patří mezi nejohroženější ekosystémy na planetě Zemi.

Sdílet na FacebookuSdílet na Google+Sdílet na TwitteruSdílet emailem