Menu

Informace pro lesní hospodáře

Lesní certifikace je pro vlastníka lesa moderním marketingovým nástrojem dokladujícím vysokou úroveň lesního hospodaření.
Certifikát FSC je navíc důkazem environmentálně, ekonomicky a sociálně odpovědného lesního hospodaření; ti, kteří se o svůj les dobře starají a podaří se jim certifikát FSC získat, mohou být při prodeji svého dřeva tržně zvýhodněni.

Jako držitel certifikátu FSC získáváte různé výhody:

  • máte jistotu, že vaše lesohospodářská činnost je šetrná k životnímu prostředí, sociálně spravedlivá, a ekonomicky účelná
  • tento fakt můžete prostřednictvím certifikátu prokázat svým přátelům, obchodním partnerům, i komukoli dalšímu
  • se dřevem z vašeho lesa můžete obchodovat jakožto s certifikovaným podle pravidel FSC, což vám na trhu se dřevem poskytne nezanedbatelnou výhodu a může zvýšit tržní hodnotu vašeho dřeva.

Pro vyhodnocení kvality lesního hospodaření vypracovala organizace Forest Stewardship Council standard skládající se z deseti principů a padesáti šesti podřazených kritérií. Na žádost vlastníka lesa provedou nezávislé akreditované certifikační firmy vyhodnocení, zda jeho způsob hospodaření v tomto lese splňuje požadavky standardu FSC. Pokud tomu tak skutečně je, vydá se majiteli lesa certifikát FSC stvrzující vysokou kvalitu jeho lesního hospodaření. Následně může být prodávané dřevo pocházející z tohoto lesa označeno logem FSC, což má obvykle za následek lepší prodejní podmínky.


Informace pro vlastníky lesů:

 Certifikace pro malé lesy

Certifikace – prestiž pro les

 Certifikace krok za krokem

Další informace najdete na webových stránkách FSC ČR.

Sdílet na FacebookuSdílet na Google+Sdílet na TwitteruSdílet emailem

Články pro lesní hospodáře