aktuálně

V brněnské Vaňkovce byly k vidění nejlepší snímky z fotosoutěže FSC ČR Není les jako les

25. 6. 2018

Návštěvníci brněnské Galerie Vaňkovka se mohli až do druhé poloviny června potěšit pohledem na ty nejlepší snímky z fotografické soutěže „Není les jako les“, kterou loni pořádala už pátým rokem organizace FSC Česká republika.

Ve spolupráci s Vaňkovkou a hlavním partnerem akce, firmou Canon připravilo FSC ČR u fontány v samém středu Vaňkovky výstavu všech vítězných fotografií z loňského ročníku fotosoutěže. Vystavené snímky byly ve Vaňkovce k vidění od 11. do 20. června.

Smyslem fotosoutěže "Není les jako les" je upozornit na důležitost přírodě blízkého lesního hospodaření a odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva a přiblížit principy FSC veřejnosti. Letošní ročník byl již pátým v řadě a za krátkou historii fotosoutěže se jednalo o zatím nejsilnější ročník z pohledu množství zaslaných fotografií i počtu jednotlivých účastníků. Z celkového množství fotografií, kterých dorazilo do soutěže víc než 3600, vybrala odborná porota celkem devět výherců (tři pro každou ze tří kategorií - Les nad zlato, Dřevo, kam se podíváš a Lidé v háji).

Další ročník fotosoutěže FSC „Není les jako les“ se bude konat i letos a je jako vždy otevřen všem amatérským i profesionálním fotografům. Pokud máte zájem se ho zúčastnit, nezapomeňte sledovat naše Facebookové stránky nebo web. Bližší informace budou k dispozici již brzy.

sdílet článek
Follow by Email
Facebook
Twitter

DALŠÍ AKTUALITY

5. 7. 2019

Zatímco v mnohých českých lesích stále převažuje dřevoprodukční funkce, polovina veřejnosti (50 %) považuje za nejdůležitější environmentální funkce lesů a ochranu klimatu (25 %), živočichů, rostlin a hub (25 %).

číst dál

1. 4. 2019

S novou majitelkou Lesů Nový Berštejn Marií-Éve a jejími lesníky jsme měli možnost si pohovořit v březnu letošního roku, v předvečer předávání certifikátu FSC, který se podařilo lesníkům z Nového Berštějna čerstvě získat. Od první chvíle bylo jasné, že Berštějnští lesníci si s novou majitelkou jejich lesů výborně rozumí. Netrvalo dlouho a bylo jasné, proč tomu tak je. Snad šťastným řízením osudu se totiž k sobě dostali tři lidé, kteří všichni věří v to, že o lesy je potřeba se starat rozvážně, šetrně a v souladu s přírodou.

číst dál

1. 1. 2019

Na konci roku je čas bilancovat. Pro certifikaci FSC (Forest Stewardship Council) to letos znamenalo velký nárůst lesních majetků, které se rozhodly hospodařit přírodě blízce s certifikátem FSC. Důvody byly nejen…číst dál

14. 12. 2019

FSC Česká republika spustila nedávno novou verzi naučné webové hry Lesaria, ve které si hráči můžou vyzkoušet, jaké to je spravovat a pěstovat vlastní přírodě blízký les. Lesnická hra, jejíž…číst dál

7. 12. 2019

I na letošní svátky si můžete pořídit si vánoční stromeček z přírodě blízkého FSC certifikovaného lesa. Domů si odnesete krásný stromeček z opravdového lesa a zároveň přispějete ke zdraví českých lesů a pomůžete…číst dál

3. 12. 2019

Organizace FSC ČR dnes zveřejnila výsledky fotografické soutěže „Není les jako les“, jejímž tématem jsou lesy a náš vztah k nim. Hlavním cílem letošního ročníku bylo upozornit na důležitost přírodě…číst dál